Chat, Türkçesiyle “Hasbihâl” demeına gelmektedir. İnternetin bilgiye erişim konusunda sergilediği performanstan sonrasında internetin sadece selen aktarımı dâhilin bileğil, aynı zamanda sefahat dâhilin bile kullanılabileceği bile düşünüldü. Bunun sonucunda da internet üzerinden insanların bir suni ad kullanarak (nickname) dostça edip eğlenebileceği hem internet siteleri hem bile çeşitli programlar meydana getirildi. Chat, internet üzerinde hiç tanımadığınız herhangi biriyle strüktürlabildiği kadar üste tanıdığınız kişilerle bile özel programlar yahut web siteleri vasıtasıyla strüktürlabilir.

Chat Siteleri
Chat siteleri tanıdığınız yahut tanımadığınız kişilerle internet üzerinden tanışma ve dostça etme amacıyla kurulmuş internet siteleridir. Bu internet siteleri ekseriya programlama dilleri kullanılarak yahut apiko scriptlerden yararlanılarak meydana getirilir. Bazı chat sitelerine giriş yaratmak dâhilin sadece nickname (suni insan) cızıktırmak kifayetli olurken birtakımlarındaysa sohbete saksılamadan önce behemehâl üye olması gerekliliği bulunabilir. Bir zamanlar bütün internet kullanıcıları beyninde pop olan Mynet ve ZurnaNet kadar siteler chat sitelerine saksılıca örnek olarak verilebilir.

Chat Programları
Chat programları rağmenızdaki internet kullanıcılarıyla program ara benizünü kullanarak sadece alfabelı, alfabelı ve manzaralü, ünlü ve manzaralü kadar tercihe rabıtalı olarak dostça etmenize yardımcı olan nominalmlardır. Chat programlarının şimdiye derece kullanılmış en pop olanı kısaca müddet önce Windows aracılığıyla sonlandırılan MSN Messenger adlı enstantane mesajlaşma nominalmıdır. Bir gayrı pop chat program olan ve internetin efsane nominalmlarından ikrar edilen Mirc ise hala kullanılmaktadır.

zurna sohbet
zurna sohbet