Ümit KALKO, 1983 yılında Ankara’da dünyaya gelmiştir. Lisans eğitimini Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Ulum Fakültesi Uluslararası İlişkiler Kısmınde, erdemli lisans eğitimini Itibar Saf Üniversitesi Uluslararası İlişkiler ve Küreselleşme Kısmınde tamamlamıştır. Doktora eğitimine Yönetim ve Kuruluş sahaında İstanbul Okumuş Üniversitesinde devam etmektedir.

KALKO, eğitim kesimünde bellik kasılmau, yönetimi, stratejik bellik planlaması ve Türkiye’bile ilk yol önemli üniversite kurumlarının Master Franchise strüktürlanma projesini gerçekleştirmiş ve başarıyla sürdürmektedir. 2006 yılından hasetmüze denli eğitim kesimünde familya olarak birhayli markada yatırımları ve ortaklıkları bulunmaktadır. En cesim ideali, bir Türk eğitim markasının bayrağını Türk Cumhuriyetleri’nden başlayarak cihan geneline yaymaktır.

Eğitim bilimi, spor, zanaat, ilmî alanlarda millî ve uluslararası aktif çkırmızıışmalar yürüten KALKO, birhayli ayak topu, basketbol köleübünde başkanlık ve yöneticilik yapmıştır. Bir yıl başkanlık yaptığı dönemde tam 32 yıl sonra Silivrispor 2. Lige çıkmış, yönetiminde zemin aldığı Kebirçekmece Basketbolspor ise Beko Basketbol Ligi’ne yükselmiştir. KALKO; bu tarz şeylerin canipı nöbet Türkiye’nin en cesim özel meslek ve ağırşak derneği olan TÖDER’bile 6 yıldır patronaj kurulunda zemin almaktadır.

KALKO, eğitim sahaında yaptığı başarılı girişimlerden dolayı birhayli cemiyet, vakıf, dergi ve STK tarafından “Senenin Eğitim bilimi Girizgâhimcisi” ödülüne layık görülmüştür.

KALKO, 2018 yılından itibaren kurduğu sosyal yardımlaşma vakfında eğitim sahaında projeler yürütmektedir. Her yıl birhayli öğrenciye burs imkânı sağlayan KALKO, memleketi olan KarsKağızman Karabağ Köyü’nde rahmetli babası Haberci Kalko’nun adını taşıyan bir anaokulu ve ilkokul ile yan yana öğretmenleriçin lojman yaptırıp Milli Eğitim bilimi Bakanlığı’na bağış etmiştir.

Ümit KALKO, Avukat Senem Yorulmaz Kalko ile evli ve Elif Sare ve Yusuf Ali isimlerinde dü çocuğu vardır.

Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko