Üçmirak Kültür, kültür makineleri bölümünün önde mevrut üreticilerinden biridir ve
Basma Serpme Makineleri, Ot Icma Tırmıkları, Traktör Arka Yükleyicileri, Tesviye Kürekleri, Yem Kompozit Makineleri, Helezonlar ve
Konveyor Izole bant makineleri muhtevain ürettiği üstün nitelikli çözümleriyle tanılamanır.

Tarım Makinaları

Kültür makinaları ve ekipmanları çiftçilere, tüketicilerin isteklerine ve ihtiyaçlarına amelî olarak üretim yapmalarına yardımcı olabilir. Yarar alet ve ekipman olmadan çiftçiler, ihtiyaç olan kifayetli besin üretimi, giyecek ve barınma vasatını sağlamlayamaz. Yüzlerce sene önce bütün insanlar ilkel kültür halletmeye mirladı fakat günümüzde toplumun yalnızca çok ufak tefek bir kısmı(gelişmiş ülkelerde) toplumun bütününün ihtiyacını katlayacak zirai üretimle cenkmaktadır. Makine ve ekipmanlar buna olanak tanılamamaktadır. Türkiye, kültür ve kültür makinelerinin üretiminde önemli bir yere sahiptir. Mütezayit istem ve kültür bölümünün yavaş yavaş çeşitlenmesi, kültür makinelerine olan ihtiyacın da artmasına ne olmuştur. Uygulayım bilimi ile beraberinde gelişen kültür makineleri, kültür aletleri, kendiliğinden ve yardımcı kültür makineleri kabil ekipmanlar kültür sanayisini canlandırarak süreklilığını sürdürmesinde önemli avantajlar elde etmiştır. Kültür makineleri, kullanılan amaca ve alana bakılırsa değişiklıklar göstermektedir. Kültürı kolaylaştıranbu makineler sayesinde üretim kolaylaşırken, ülke ekonomisi bile önemli ölçübile rahatlamaktadır. Antrparantez yalnızca kültür bölümü bileğil, ülkenin ihracat hacmi bile yavaş yavaş artmaktadır.

Üçmirak Kültür , 2016 yılında kurulmuş olup, kurulduğu günden bu yana Konya’daki 2000 m2’lik modern üretim tesisinde geniş ürün yelpazesi, nitelikli iş gücü ve faziletli üretim kapasitesi eşliğinde otokton üretim gücüyle müşterilerine en elleme hizmeti sunmaktadır. 20’nin üzerinde çkırmızıışanı ile devim bilimi ve güçlü âdemoğlu kaynağına ehil olan Üçmirak Kültür, layihamdan Ar-Ge’ye, üretimden satış ve satış sonrası hizmetlere derece bütün çözümlerini kendi bünyesinde bulundurmaktadır. İlk günden bugüne 10.000 adedi geçen araba üretimi ile 15 ’i çok ülkeye ihracat gerçekleştiren ve Türkiye ekonomisine katılmış fehamet sağlayan Üçmirak Kültür; sıkışık Ar-Ge çkırmızıışmalarının ışığında, müterakki teknolojiyle standartlarını sakır sakır yükseltmektedir. Geceli gündüzlü tekâmül ve sıfır hata üretim sistemi, Üçmirak Kültür ürünlerinin hem el süresince hem bile el dışında güvenilerek kullanılmasının mirlıca nedenidir. Üçmirak Kültür, nitelikli ve dayanıklı ürünler üreterek kendini bulunmuş olduğu bütün sektörlerde kanıtlamıştır.

Üçmirak Kültür olarak önemli ürünlerimizden bir tanesi bile “Basma Serpme Makinalarıdır”. Basma serpme makinası gübrelerin amelî ve dengeli bir şekilde dağıtımını sağlamlar.
Gübreyi kifayetli ve güzel bir şekilde toprağa serpebilen Basma Serpme Makinası ile zait kemre kullanımı yapmadan, elinizdeki gübreyi ürünlerinize tam ve velut bir şekilde dağıtabilirsiniz. Basma Serpme Makinaları sayesinde toprak üzerinde henüz azca efor sarf ederek çok henüz sağlamlıklı işlem yapabilirsiniz. Bu sayede toprağın zait olarak sışitamasını da önlemiş olursunuz. Toprağınız Basma Serpme Makinası sayesinde çok henüz sağlamlıklı lakırtıır ve toprağınızdan henüz aşkın meyve ve göveri elde etmenize yardımcı olabilir.
Basma serpme makinası ile gübrenin toprağa serilmesi ve homojen bir şekilde dağıtılması muhtevain kullanılan miktarların sağlamlıklı bir şekilde ayarlanması sağlamlanır.
Gübreler tohumların çimlenmesi ve olgunlaşarak normalinden henüz velut bir şekilde yetişmesini sağlamlamaktadır.
Özellikle bile toprağın ve bitkilerin en mehabetli gereksinimlerı olan azık maddelerini sağlamlamaktadır.
Sonuç olarak gübreler hem toprağın yapkaloriın iyileştirilmesine katkı sağlamlarken hem bile bitkilerde gelişimin hızlandırılmasını sağlamlamaktadır.
Toprağa ve bitkiye bu derece katkı sağlayan gübrelerin kullanımı dair çok önemli ve özen edilmesi müstelzim bir ilke bulunmaktadır.
Bu ilke gübrenin homojen bir şekilde dağıtılmasıdır. Basma Serpme Makinası sayesinde gübreyi toprağa henüz homojen dağıtarak henüz velut skorlar elde edebilirsiniz.

Üçmirak Kültür olarak bir başka ürünümüz olan Traktör Arka Yükleyiciler ile malzemeyi yere itmeden bir yerden diğerine kaldırmak mümkündür. Bir yükleyici, istiflenmiş malzemeyi yer seviyesinden kaldırmak ve bekleyen bir damperli kamyona evet da peyda bir trap haksına terk etmek muhtevain yaygın olarak kullanılır. Arka yükleyici ile beraberinde bir malzemeyi yere itmeden kaldırmak mümkündür. Arka yükleyiciler umumiyetle istiflenmiş olan bir malzemeyi yer seviyesinden kaldırmak muhtevain kullanılmaktadır. Damperli bir kamyona yahut trap haksı kabil alanlara terk etmek muhtevain yeğleme edilmektedir. Çift çeker 20 ila 200 HP arasındaki traktörlere geçerli arka yükleyiciler, tak-çıkar kolaylığı kabil sebeplerden ötürü yeğleme edilebilir. Traktöre çıailelabilir bir rabıtlantı parçbeyı üzerinden monte edilmekle bu arada yükleyici kovası bileğanlayıştirilebilir ve biriyi ataşmanla da vâsiletilebilir. Asıl bileşenler umumiyetle hidrolik bileşenlerdir. Traktörün kendi motoru hem hidroliği hem bile şanzımanı çkırmızııştırmaktadır. Kepçe kolları ve kova da deprem ettirilir. Teleskopik portörlara bakılırsa nispetle düşük maliyetleri ve çok uygunlükleri bile arka yükleyicileri cezbeden durumlar arasındadır.
Traktör arka yükleyiciler muhtevain yeğleme edilebilecek biriyi üretici ve satıcı şirket bulunmaktadır.
Satın gelgel gerçekleştirirken üretici firmaların yeğleme edilmesi hem paha hem bile kalite olarak yarar sağlamlayabilir.
Üreticilerden satın ara sıra üründe özelleştirme olanakı da sunmaktadır.
Kültür makineleri bölümünün önde mevrut üreticilerinden Üçmirak Kültür’ın arka yükleyici modellerini internet sitemizden inceleyerek fen sahibi olabilirsiniz.

Ot Icma Tırmığı biçbilimselş sap, yonca, ot, çkocaoğlanr ve benzeri yem bitkilerinin derç ve balyalama anlayışlemlerinin kolaylaştırılması amacı ile, otların yayılması, çevrilmesi, toplanması ve namlu mimarilması anlayışlemlerini sağlayan bir makinedir. Üçmirak Kültür olarak Ot Icma Tırmıkları da kültür makinalarımız beyninde bulunmaktadır. Ot Icma Tırmıklarımız , 4’lü Pimli ve Flanşlı Ot Icma Tırmığı , 5’li Pimli ve Flanşlı Ot Icma Tırmığı , 8’li Askılı Ot Icma Tırmığı , 10’lu Askılı Ot Icma Tırmığı , 8’li Çekilir Ot Icma Tırmığı , 10’lu Tekerlekli Çekilir Ot Icma Tırmığı olarak 6 asıl gruba ayrılır.

Yem katışık makinası, besi hayvancılığı yahut süt hayvancılığı yaratıcı çiftçiler ve üreticilerin hayvanları besleme sırasında iş yükünü azaltacak bir makinadır.
Hayvan beslenmesi sırasında özen etmesi müstelzim noktalar bulunmaktadır. İlk olarak efsanevi beslemesine özen edilmediği vakit efsaneviın sütü ve etinden mahsul kırmızıınamayacağını belirtelim.
Bundan dolayı efsanevi besiciliği yaratıcı çiftçiler ve üreticiler ilk hamle olarak besleme sırasında hayvanlara verilecek olan buğday, yulaf, arpa, mıpeçe vb. yiyecekleri birbiri ile karıştırmasını sağlamlamalıdır.
Bu şekilde efsanevi alması müstelzim bütün gıdaları yekta seferde alabilir ve henüz elleme beslenebilir. Yem karmanın mimarilması efsaneviın tüketmesi müstelzim bütün gıdaları bir araya getirerek henüz elleme beslenmesine böylelikle henüz aşkın mahsul almanızı sağlamlar. Askılı Tip ve Çekilir Tip ile beraberinde Yem Kompozit Makinaları da Üçmirak Kültür olarak ürün yelpazemizde mevcuttur.

Üçmirak Kültür olarak önlemlama makinalarımızdaki kalitemiz bile her ürünümüz bile olduğu kabil en üst düzem kaliteyi ve kullanışı hedeflemiştir.
4 gruba ayrılan İlaçlama Makinalarımız sırasıyla Muallakr Tip (Standart) , Muallakr Tip (Hidrolik) , Muallakr Tip Turbo Atomizer ve Çekilir Tip Turbo Atomizerdir.

Ülkemizin geleceği ve coğrafi mimarisı servet sahibi ve velut bir zirai üretim muhtevain mehabetli avantajlar sunarken jeopolitik konumu da dünya kültürı muhtevain önemli bir köprü anlayışlevi görmektedir.
Tarımsal üretim bileğeriyle dünyada ilk on ülke arasındaki konumuyla Ülkemizin henüz elleme durumlara gelmesi muhtevain zirai ihracat noktasında Üçmirak Kültür olarak bütün çkırmızıışanlarımızın yardımsıyla beraberinde
Üçmirak Kültür kalitesiyle ve ürünleri ile ülkemize katkı vermeye devam edeceğiz.

Ot Toplama Tırmıkları veya devamını görmek için: https://ucbasaktarim.com/