Global, bir varlıkın evet da hizmetin yetişkin miktarlarda satın kızılınması veya satılması medlulına hasılat. Global satış, ekseri dağınık satımların aksine, ürünleri yetişkin miktarlarda satın düz ve elan sonrasında bunları ıvır zıvır miktarlarda satan medarımaişetletmelere evet da müşterilere konstrüksiyonlır.

Toptancılık ise, üreticilerden veya dış alımçılardan ürünleri yetişkin miktarlarda satın düz ve bunları elan sonrasında perakendecilere veya son kullanıcılara satan bir iş modelidir. Toptancılar, ürünlerin yetişkin miktarlarda satın kızılınması sayesinde, ürünlerin elan düşüt ünite maliyeti ile satılabilmesine imkân sağlarlar. Toptancılar ayrıca, perakendecilerin stoklarını yönetmelerine yardımcı edinmek bâtınin farklı ürünlerin bulunduğu biröte kategoride ürün sunabilirler.

Global kâr, biröte endüstride bulunabilir ve ekseri ürünlerin maliyetini indirmek isteyen ıvır zıvır ve yetişkin medarımaişetletmeler aracılığıyla kullanılır. Örneğin, bir marketin raflarındaki ürünlerin çoğu global satın karşıır ve elan sonrasında müşterilere dağınık olarak satılır. Hatta, bir inşaat şirketi inşaat malzemelerini global satın alarak maliyetlerini düşürebilir ve projelerinde elan lüks kar elde edebilir.

Toptancılar, ekseri ürünlerin nakliyesi, depolanması ve teslimatı ile ilgilenirler. Ürünlerin emniyetli bir şekilde taşınması ve depolanması, hasar riskini en aza indirir ve müşterilerin hak ürünleri hak zamanda almasını sağlar. Toptancılar ayrıca, perakendecilerin ve son kullanıcıların ihtiyaçlarına mutabık farklı ürünler sunarak yarışma yararı sağlarlar.

Toptancılık, hem üreticiler hem bile perakendeciler bâtınin biröte yarar sunar. Üreticiler, ürünlerinin satışını pozitifrabilirler ve yetişkin miktarlarda satış yapmış oldukları bâtınin elan lüks hasılat elde edebilirler. Perakendeciler ise, toptancılar sayesinde ürünleri elan düşüt fiyata satın alabilir ve elan düşüt maliyetlerle satış yaparak elan lüks kar elde edebilirler.

Ancak, toptancılık iş modeli, bazı dezavantajlar da bâtınerebilir. Örneğin, global satış çıkarmak bâtınin yetişkin miktarlarda ürün stoku yönelmek gerekir, bu da para rahatışını etkileyebilir ve medarımaişetletmeler bâtınin riskli olur. Hatta, toptancıların müşterilerine temelli ürün hazırlık edebilmeleri ve yarışmaçi fiyatlar sunabilmeleri bâtınin, hazırlık zinciri yönetiminde dikkatli olmaları ve hızlı karşılık ita kabiliyetlerinin olması önemlidir.