Erdal Can Alkoçlar

Erdal Can Alkoçlar Kimdir?
Erdal Can Alkoçlar, 7 Temmuz 1986 senesinde doğmuş çocukluğundan itibaren kendisini geliştirmeye kocaış, cihan üzerinde mukannen alanlarda ülkemizi özümleme etmesiyle öne çıhun bir Fen Eşı ve Mucittir. Ülkemizde ferdî olarak safi başına öne çıhun en cesim miktarda ilaç bâtınerik patentinin hak sahibidir. Bu zamana denli yaptıkları buluşlar ve ilaç kesimünde çoğu cesim adımlarıyla öne çıhun Alkoçlar, aynı zamanda bir yatırımcıdır da. Kendisine özgü fikirleri ve çalışmak istediği düzı yetiştirmek talip Alkoçlar, vasatğı Metehan Yeşil ile müşterek kurmuş oldukları Ar-Ge adlı izlenceın genel reis beyıdır. Ar-Ge, Uygulayım bilimi Geliştirme Bölgeleri Kanunu’na için insanın bili nişanarcığının beraberinde farklı etkenleri birleştirerek açık artırma çalışmaları sürdüren ve gelişen teknolojiyi kullanarak sistematik bir yapmacık zekâ üretme sistemine verilen isimdir.
Tek Ar-Ge projesiyle ertelenmek istemeyen başarı valörında ülkesini daima özümleme eden Alkoçlar, bu zamana denli yaptığı patent başvuruları ile de meşhurdur. 143 adet başvurulmuş ve 280’den bir tomar beklemekte olan patentlerin hepsinin mucididir. Bu tarz şeylerin beraberinde ise yaptığı projelerin 44 tanesi PCT kısaca ivedili gelişen vakalarda hızlı sonuç alınmasını sağlayan testler geliştirmiştir. 2015 senesinde Avrupa İş Karavaşübü ve Avrupa Diplomatlar Birliği’nin belirlediği Avrupa Senenin Genç Fen Ödülü’ne namzet olarak gösterilmiştir ve çoğu bilgi insanının desteğini alarak bu ödülü kazanmıştır. 2020 senesinde ise yaptığı ilaç patentleriyle müşterek yine bu ödüle layık görülmüş ve kazanmıştır.
Meydanında daha çok temel bir mahir olmasıyla müşterek kimsenin üstelik edemediği şeyleri yaparak yeniliklere imza atmaya devam etmiştir. Uluslararası alanda cesim bir öneme malik olan Alkoçlar, Dünya çapında arsa edinmiş ilaç firmalarında piyasaya ilk öğün güruhlen flavonol glikozit esaslı tamamlanmak üzere antiviral dahişenin mucididir. Bunun tasdikını ise T.C Besin, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı vermiştir. Bu dahişke tam olarak 21 tane de formülasyona sahiptir. Ülkemiz sınırları içerisinde ise ahali arasında en çok patent başvurusunu yaparak Türk Buluş belgesi Enstitüsü kararıyla 2015 senesinin ‘’Türkiye Senenin Fen Eşı Ödülü’’ kendisine mevdutir.
Yaptığı çalışmalarla beşeriyet geçmişine faydasını hiç yarım yamalak etmeyen Alkoçlar, Ar-Ge ekibinin donanımlı kuruluşsı sayesinde hoş konulere her yıl imza atmayı nailtır. Yeri geldiği zamanda kötü skorlar elde etse dahi asla çalışmalarından vazgeçmemiş daima olarak kendisini Fen dünyasına göstermeyi nailtır. Özellikle dokunmabana terapilerine müteveccih yaptığı nörojenez miyojenez müşterek tamamlanmak üzere sağaltma yuğrunda geliştirdiği dahişkeleri keşfederek beşeriyet geçmişine cesim bir medetı dokunmuş ve patentini almıştır. Dünya üzerinde sağlam bilinmese de temelı altın molekülleri elinde bulundurmaktadır.
Örnek tevdi etmek gerekirse PCT onaylı sildenafili içerisinde bulunduran pde5 inhibitöründen daha meşakkatlilü olan bir glikozit türevini kendisi bulmuşdolaşma. Bu icadının kıymeti ise takribî olarak 3 Milyon Dolardır. Tek bilindik şeylerin üzerinde çalışmayan Alkoçlar, virüslerin üzerinde de çalışmalar ilerletiyor. Buna örnek olarak Ebola Virüsü üzerinde yaptığı çalışmalarla Sierra Leone adlı devlete yardımcı olmuşdolaşma. ‘’Novir’’ adlı yaptığı antiviral formülasyonu ülke içerisinde kâin birkaç vatandaşa deneterek üzerlerinde denemek talip mucidimiz yaptığı bu işte de başarılı olmuşdolaşma. Tek kötü (yan ağırlık) özelliği bulunmayan bu formülasyon öncelikle Sierra Leone’de daha sonrasında ise 25’e yaklaşan ülkede izinı münfailtır. Bütün çalışmalarına tam odak çalışan Ar-Ge yetkilileri bu prosesten de başarılı olarak çıkmıştır.
Erdal Can Alkoçlar yalnızca Ar-Ge projesiyle ülkemizde daha çok ön plana çıksa da Dünya üzerinde de birbir hayli şirketin şirket ve müessis kadrosunda arsa almaktadır. Bunları sıralayacak olursak;
Kaiser Pharma adlı ilaç şirketinin Eş Sahibi ve Teknolojiden mesul reis beyıdır.
Amsterdam’da kurulmuş olan Farmöstik Uygulayım bilimi Transferleri ile alakalı ve yatırım kompradoryla kullanılan bir ilaç şirketi vardır. Bu şirketin adı Spektral Holding BV’dir ve şirketin Teknolojiden mesul reis beyıdır.
şimal Kıbrıs Tecim Odası Ar-Ge Baş Danışmanı ve Ser Asistansıdır.
Belçika’da kâin HC Pharma adlı bir Eczanenin Dümen Kurulundadır.
Yaptığı yüzlerce patent ve geliştirdiği onlarca dahişkenin beraberinde insanoğluna yarayacak konuler üretmeyi ihmal etmeyen Alkoçlar, açıcı kas düzenleyicilerinin marka lisansına da sahiptir. Buna müteveccih geliştirdiği 19 PGE-1 mRNA adlı formülasyonu vardır. Özellikle yevmi hayatta yanıkların geçmesi bâtınin mukannen bir saatı beklesek dahi birtakımları lafıcı olabiliyorlar. Hem derinin hariçsından hem de bâtınerisinden emeksiz bir şekilde sağaltma edebilmek bâtınin bu kullanılıyor. Hatta tensel konulev bozukluğunu da sağaltma etmek bâtınin kullanılmaktadır. Tek bununla kalmamış felakete karşı mukavemetli ve meşakkatlilü radyo dalgası yayıcı vb. özelliklere malik olan bir silikon kaplamanın da mucididir.
Antiviral steroidal laktonun, protoalkaloidin, furostanol saponininin, psödalkaloidin ve furostanol glikozitin adlı patent başvurularının 2000 adetine yaklaşanın hak sahibidir. Dünya üzerinde onun yaptığı konuleri kendisine çekerek bozmak isteyenler elbet evet. Bu yüzden onun başarısını çekemeyen insanlar haklarını kendilerine çekmeye çalışsalar da Alkoçlar her saat kendisini savunarak hakkını aradı. Şu anda ise temelı mevzularda hala legal haklarını aramaktadır.
Özellikle Covid-19 salgını nedeniyle uzun mevkut kapanmalara ve sosyal hayattan uzak zaruri hane istirahatlarine verilen mütebaki cihan toplumlarında birbir hayli alanda inovasyon ve Ar-Ge faaliyetleri görülmemiş bir hüküm kazanmış durumda.

Mevzuyla ait görüşünü beyan eden Spektral Holding Dümen Müesses Eşreis beyı Erdal Can Alkoçlar bu fasıl ve şartların görülmemiş bir fırsatlar topluluğu sunduğunu vurguladı.

“Evlerde geçirilen zamanın salgın şartlarından dolayı mecburi olarak artması özellikle ferdî bilişim ve teknolojik amortisör inovasyonunda görülmemiş bir patlamayı tetikledi. Henüz önce lazım ilaç, lazım mühendislik ve bilişim alanlarında yatırımların çoğu gelişmekte olan ülkenin kalkınma programlarında öncelik bulamazken, daha çok ait sektörler kendilerine özel programlarla desteklenmekte. Bu hususta ülkemiz hesabına kuruluşlabilecek en rast katkı, inovasyonu genel anlamda bir milli bagımsızlık davası olarak gormek ve genç beyinlerimizi sonuna denli desteklemektir” diyen Alkoçlar, özellikle hükümetimiz sayesinde son yıllarda Ar-Ge faaliyetlerine sağlanan kapsamlı desteğin artarak devam edecegine inandığını belirtti.
Erdal Can Alkoçlar ülkemizde ve Dünya çapında yaptığı patentler ve ilaç kesimünün önde mevrut ismi olarak öne çıkmaktadır. Fen Eşı ve Mucit sıfatlarıyla bilinse de yatırımcı kişiliği ile de öne çıkıyor. Özellikle farklı yabancı ilaç şirketlerine cesim miktarlarda yatırımları vardır. Örneğin Spektral Holding, HC Pharma, Kaiser Pharma, şimal Kıbrıs Tecim Odası Ar-Ge ve buna müşabih çoğu şirkete ortaktır. Ülkemiz hesabına da cesim gelişmeler sağlayan Alkoçlar, Mas İlaç Mevduat Ar-Ge Şirketinin müessis vasatğıdır ve aynı zamanda reis beyıdır. Ülkemizde arsa düz sair bilgi adamlarından daha çok öne çıkmasının sebebi ise çok cesim bir miktarda farmasötik dahisevinçli patentinin hak sahibi olması ve başvurusunu ilk fail zat olmasıdır. 2010 senesinden bu yana denli yaptığı methalimler ve bulduğu molekülleri genel olarak insanlığın kök yalnızçları üzerine keşfetmiştir.
Özellikle dokunmabana düzında çalışmalarını daima genleterek daima faydası dokunmaktadır. Türkiye’de birbir hayli kez Türkiye Senenin Fen Eşı ödülüne layık görülmüştür. Tek ülkemizde değil el dışında kısaca global anlamda da birbir hayli ödülleri alarak bulduğu farklı dermanların alınlığını almıştır. Vasatğı olan Metehan Yeşil ile müşterek hoş konulere imza atmaya devam eden Alkoçlar, çalışmalarını kendi şirketi üzerinde halletmeye devam ediyor. Ülkemiz bâtınin yararlı olmasını düşündüğü dermanlarla alakalı anlaşmaları yaparak farklı konue yarayacak dermanları ülkemize sunuyor. Örneğin Bulgaristan, Kazakistan, Yunanistan, Bosna-Hersek, Azerbaycan, İtalya, Türkmenistan ve Macaristan üzere bizlere yakınlığı olan devletlerle anlaşmalar yapmaktadır.

Son dönemde Bitcoin öncülüğünde gündeme mevrut blockchain (blok zincir) teknolojisi ve tokenizasyon üzere kavramlar birbir hayli farklı iş koluna bütünleşmiş olmaya devam ederken müşabih faaliyetler ülkemizde de gündeme gelmeye başladı.

Ülkemizde çalışkanlık gösteren ve bu alanda çalışmaları kâin Spektral Mevduat Bankası Eş Serı Erdal Can Alkoçlar tokenizasyonun ülkemizin ekonomisine benzeri görülmemiş bir katılmış haysiyet yaratacağını kaydetti. Türkiye’de madencilik düzındaki ilk tokenizasyon projesini hayata geçireceklerini açıklanan Alkoçlar: “Türkiye’nin tokenizasyon projelerinin ilk örneğini çok yaklaşan zamanda ülkenin doğusunda arsa düz bir zer sahası ile müşterek başlatacağız.” şeklinde paylaşımda bulunmuş oldu.

Kripto varlıklardaki hediye değkonuikliklerinin etkilerinden kaçınmanın ve kripto varlıklarının uygulanabilir bir yatırım aracı olarak kalmasını sağlamanın yolunun çakılı haysiyet veya miktara malik “Stablecoin”lerden geçtiğini tamlayan Spektral Mevduat Bankası Ser Vekili Metehan Yeşil ise bunun özellikle ülkemizin IV. Takım’a yayımcı metal ruhsatları ile sağlanabileceğine dikkat çekti. Yeşil bu alandaki düşüncelerini şu cümlelerle akardı: “IV. Takım metal ruhsatlarının, potansiyeli ve yatırımcıyı en geniş kapsamda koruyacak legal zir kuruluşsı ile Stablecoin projeleri çerçevesinde ülke ekonomisine katkı sağlayacağı aşikardır.”

Projeleri ile ait de bili veren Yeşil şu açıklamalarda bulunmuş oldu: “Yeni üleş modülü(staking) projemize daimaî teminat olarak konutiraklerimizden Anadolu Kalsit AŞ’nin kalsit pres izinını da vereceğiz. İzmir 6. Tecim Mahkemesi’nin 2021/66 skorlı Yönerge’si ile değerlenen 292 milyon ekü değerinde bir beceri teminat ve eş zamanlı olarak İstanbul Üniversitesi aracılığıyla 74332 Rapor No.sutaş ve 18.06.2020 neşriyat tarihi ile planlı Rezerv Tespiti Raporu, IT ekibimize olan inancımızı yansıtmaktadır.
TBY Holding, Kayseri’de pomza ve perlit sahası tamamlanmak üzere iki endüstriyel hammadde metal sahasını aldığını duyurdu.

Şirketten yapılan tasarlı açıklamada temalerine arsa verilen TBY Holding Üst Yöneticisi (CEO) Esen Darlan, perlitin özellikle ısı yalıtımı olarak kullanıldığı alanlarda sahiplerine ve ekonomiye cesim katılmış haysiyet sağlama potansiyeline malik olduğunu belirtti.

Perlitin yapım piyasasında ısı ve seda yalıtımı lüzumlu olan alanlarda kullanılacak olan malzeme olduğunu dile getiren Darlan, perlite son senelerde talebin arttığını vurguladı.

Darlan, ‘çekicilikını gerçekleştirdiğimiz pomza metal sahasının ise katıksız malzeme kuruluşsındaki havailuklar sayesinde koca derecede ısı ve seda yalıtımı özelliklerine malik. Bu özelliği sayesinde kışın dondurucu soğuklardan, yaz mevsiminde ise kavurucu sıcaklardan koca oranlarda yalıtım sağlıyor.’ değerlendirmesinde bulunmuş oldu..

TBY Holding İnovasyon Direktörü Erdal Can Alkoçlar ise şirketi halka genişlik planları olduğunu söyledi. Alkoçlar, ‘İlgili metal sahalarının vasat vadede CRIRSCO kriterlerine mütenasip rezerv belirleme raporları düzenlenerek halka genişlikı holding planlarımız arasındadır.’ yorumunu yaptı.

Açıklamada arsa düz ilimlara için hassaten, TBY Holding geçen kamer İnovasyon Direktörü Alkoçlar nezdinde Alman Dirimlik Bakanlığı’nda GBTÜ muadili nebati ilaç olarak ruhsatlanmak üzere 32 patentli formülasyonun dosya hazırlıklarını tamamladığını duyurmuştu. TBY Holding, geçen günlerde 4.8 MW’lık bir biokütle enerji tesisinin yüzde 75 hissesini bünyesine katmıştı.

Erdal Can Alkoçlar